menu sluiten

Lex Classics

Lex Classics huist in een pand op het industrieterrein aan de rand van Waalwijk. Een collectie van bijna vijftig oldtimers, waaronder veel Jaguars en andere Britse schoonheden, wordt hier te koop aangeboden.

De auto’s staan opgesteld in een fraaie showroom met twee verdiepingen. Lex van Lammeren: “In het pand was voorheen een Opel-dealer gehuisvest. Ten opzichte van mijn vorige pand is de nieuwe locatie twee keer zo groot geworden. Het grootste voordeel was dat dit pand in 2001 volgens de nieuwste technieken is gebouwd als garagebedrijf en dat we er na een fikse schilderbeurt direct in konden trekken. Bij binnenkomst is het alsof je een gewoon dealerbedrijf binnenstapt, maar als je de showroom inloopt waan je je bijna in een museum. De klassiekers staan ruim opgesteld en kunnen uitstekend bekeken worden. We zijn een oldtimerspecialist en beslist geen museum. Oude auto’s is emotie en klanten laten zich heel vaak leiden door deze emotie. Wij willen hen graag goed adviseren om de juiste keuzes te maken. Het is een soort cadeautje, het schept vriendschappen en je moet een beetje avontuurlijk zijn. Mijn eigen gang met deze onderneming was trouwens ook een heel avontuur. Als vakidioot wil je de best gerestaureerde auto’s afleveren, maar financieel moet het ook allemaal haalbaar zijn. De bedragen zijn niet gering, spanning genoeg dus in de loop der jaren.”

Lex blikt even terug: ”Ik begon toen ik 28 jaar was en startte vol ambitie het bedrijf Lex Classics. Ik importeerde in die tijd klassiekers uit de VS en alles kwam in containers aan. Het was altijd weer een verrassing wat eruit kwam.” Lex geeft aan dat de tijden veranderd zijn : “Nu verkoop ik alleen nog Europese klassiekers vanwege hun betere kwaliteit, waaronder veel Jaguars. Dagelijks worden ons oldtimers aangeboden. Deze kunnen door ons worden aangekocht of in consignatie verkocht. Bij binnenkomst wordt de oldtimer op honderd punten gecontroleerd en aangekochte auto’s worden direct voor verkoop gereed gemaakt. Bij auto’s in consignatie wordt dit in overleg met de eigenaar gedaan. Hij weet namelijk heel goed wat er aan zijn klassieker mankeert en dit zijn vaak kleine dingen die een koper opgelost wil hebben.”

JDCH-ADVT-LEXC-002

Lex vervolgt: ”Meer verkoop! Dat is mijn huidige filosofie. In onze nieuwe showroom heb ik nu ongeveer veertig oldtimers te koop staan en de doelstelling is om er zeventig per jaar te verkopen. De wijze van aanbieden is wél veranderd. Vroeger stonden de auto’s netjes in De Telegraaf, nu adverteer ik op zes grote, internationaal bekende websites. Vervolgens is het heel makkelijk communiceren per email. “

Ook over de restauratie van een klassieker heeft Lex van Lammeren zijn idee: “Door de zestien jaar ervaring is onze filosofie over het volledig restaureren van een oldtimer veranderd. In plaats van een oldtimer volledig te restaureren, een proces wat ongeveer anderhalf jaar duurt en gemiddeld € 150.000,- kost, gaan we op zoek naar de beste klassieker die op dat moment in de markt te koop is. Hierbij moet de prijs- en kwaliteit verhouding in balans zijn. Deze oldtimer gaan we dan aan de hand van de wensenlijst van de klant klaarmaken en optimaliseren. Hierdoor krijgen we een veel kortere levertijd en bovendien zijn de kosten beter te overzien. De klant is sneller tevreden en de werkplaats wordt minder belast. Win-win!”

JDCH-ADVT-LEXC-003

Op de vraag of Lex Classics last heeft van de crisis komt als antwoord “Ja en nee… De oldtimermarkt blijft tot op zekere hoogte gespaard van de crisis. Mijn klandizie bevindt zich voor 70% in het buitenland en voor 30% in Nederland. Het aandeel van verkoop neemt toe en het onderhoud wordt langzaamaan minder, maar het blijft een totaalpakket dat we aanbieden. Ze kunnen zonder elkaar niet bestaan. Klanten komen uit Frankrijk, België, Luxemburg, Duitsland en Nederland. Afstanden spelen tegenwoordig geen rol meer. Eigenlijk telt alleen de kwaliteit. Wel is de prijsklasse van belang. Wij verkopen oldtimers tussen de € 20.000,- en € 150.000,-. De markt van oldtimers voor minder dan € 15.000,- is eigenlijk weggevallen, dat is wel te wijten aan de crisis. De gemiddelde leeftijd van de kopers is zestig jaar. Mijn visie is dat iemand van ongeveer veertig jaar oud niet de financiële middelen heeft om een klassieker te kopen. Ze hebben vaak twee kinderen, gaan drie keer per jaar op vakantie en leven een luxe bestaan, maar ze hebben op dit moment niet de middelen om een oldtimer te kopen van ongeveer € 50.000,-. We moeten dus nog even wachten voordat ze zover zijn dat ze ook in een mooie E-type kunnen rondrijden. We stimuleren op allerlei manieren dat de cultuur van oude auto’s wordt overgedragen naar de volgende generatie. Daarom zijn we ook heel druk met Facebook.”

Lex van Lammeren gelooft in samenwerking, want de oldtimermarkt is bijna ambachtelijk te noemen. “Om de hoogste kwaliteit te waarborgen, heb ik er voor gekozen om bepaalde specialismen uit te besteden. In de afgelopen zestien jaar heb ik daarom een netwerk opgebouwd van toeleveranciers, die dagelijks met ons werken aan kwaliteit.”
Lex Classics heeft veel Jaguars in onderhoud en prepareert zelf historische rally auto’s. Momenteel wordt er een Jaguar Mk I met 3,4 liter motor gereed gemaakt voor de Amsterdam – Hong Kong Rally door Rusland en Mongolië. Er zitten inmiddels al 10.000 testkilometers op. Een oude auto is nooit klaar, maar we blijven er samen met de klant aan werken om de auto naar een steeds hoger niveau te brengen.”

De activiteiten van Lex Classics beperken zich niet tot het verkopen en sleutelen aan oldtimers alleen. Eens per jaar organiseert hij zelf een rally in de zomer, waarbij leuke routes, lekker eten en onderling contact centraal staan. Deze dag moet voor iedereen een feestje zijn. Voor het grotere werk, promoot Lex de Peaks of the Atlas, een rally voor oldtimers door Marokko, die komende november wordt verreden. Daarnaast verzorgt het team van Lex Classics de technische ondersteuning van de Via Flaminia rally’s, die worden georganiseerd door Bart Kleyn.

Het vak is al lang de hobby ontstegen. Het is in deze omvang een serieuze job geworden. Een job die ze bij Lex Classics zeer serieus uitvoeren. Bent u op zoek naar uw ultieme droom, of naar een technisch specialist die het onderhoud aan uw klassieke Jaguar begrijpt, of wilt u graag een goed advies, dan moet u zeker eens de website of showroom van Lex bezoeken. U constateert dan zelf dat zijn liefde voor de klassieke auto voelbaar is, vandaar Lex zijn slogan: “Uw liefde is ons vak!”